Life in Poland

Żelazne sumienie

If you can read in Polish, I recommend this article from Gazeta Wyborcza. It’s an interview with Professor Romuald Dębski and his description of how to have a conscience and do your job too.

You Might Also Like

No Comments

 • Reply
  Zuzanka
  June 18, 2014 at 3:23 pm

  Reading this I've went to read that:http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139142,16171099,Nikt_pani_nie_chcial_.htmlOne beautiful sentence in it, which is a quintessence of all conscience matters:Pani mnie pyta, co by to było, gdyby większość w parlamencie pewnego dnia stanowili świadkowie Jehowy i wobec tego ustanowili zakaz transfuzji krwi. Odpowiem tak: tym się różnią katolicy od świadków Jehowy, że ci drudzy się mylą.

 • Reply
  Chris
  June 19, 2014 at 2:22 pm

  Perfect example. The other side always seems to wrong, don't they?

 • Reply
  Wojtek
  June 19, 2014 at 6:58 pm

  Problem z ruchami pro-life jest taki, że często osoby nie mające żadnej wiedzy ginekologicznej narzucają lekarzom co mają robić . Ich nie interesuje , że mogą w ten sposób zrobić krzywdę temu urodzonemu dziecku . Ja nie potrafiłbym powiedzieć kobiecie mającej chore dziecko , aby urodziła je nie patrząc na życie drugiej osoby . W takiej sytuacji co mają powiedzieć rodzice na przykład mające dziecko któremu nie działają nerki i 24 godziny musi mieć dializy ( dializa to narzędzie do \”czyszczenia\” krwi ) . Niehumanitarne jest skazać kogoś na bezsensowne cierpienie .`

 • Reply
  Anonymous
  August 4, 2014 at 1:45 am

  In USA it is according to law. I am sure you know about last ruling of the Supreme Court.

Leave a Reply